Nasze przedszkole...

ORGANIZACJA PRACY

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach:

7.00-17.00 - Wielkie Drogi

7.00 - 16.30 - Facimiech

Podstawa Programowa dla wszystkich dzieci jest realizowana bezpłatnie w godzinach:

8:00-13:00

Prosimy o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach, które zadeklarowali Państwo w umowie. Każda kolejna rozpoczęta godzina jest dodatkowo płatna 1zł.

Pracujemy  według  programu:

• KOCHAM PRZEDSZKOLE. PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO autorstwa Mirosławy Pleskot, Agnieszki Staszewskiej - Mieszek, Wydawnictwa WSiP

• ZBIERAM, POSZUKUJĘ, BADAM. PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO autorstwa Doroty Dziamskiej, Marzeny Buchat, Wydawnictwa Nowa Era

W roku szkolnym 2022/2023 realizujemy projekty edukacyjne opracowane przez nauczycielki:

1. "Nie jestem sam ja książkę mam" - rozbudzanie u dzieci zainteresowań książką, jako źródła wiedzy, wartości i radości.
oprac.: A. Nowak, M. Krupnik

2. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie zawsze służy" - kształtowanie i rozwijanie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko oraz wyrabianie nawyków proekologicznych.
oprac.: A. Raduszewska, J. Rokosz

Nasze przedszkole uczestniczy w następujących programach, projektach edukacyjnych
oraz akcjach charytatywnych:

1. Program "Mamo, tato wolę wodę!"
2."Ekoeksperymentatorium"
3. Akademia Zdrowego Przedszkolaka
4. Program przedszkolnej edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas"
5. "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
6. "Góra grosza" - akcja Towarzystwa Nasz Dom
7. "Najlepszy klej" - ogólnopolska akcja promocyjna "Wymień puste na pełne"
8. "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"
9. "Kreatywny Przedszkolak"

Odpowiedzialni za umieszczanie wiadomości na stronie internetowej przedszkola:

• PWD - mgr Magdalena Krupnik
  • P-Facimiech - mgr Adrianna Raduszewska
  • oraz nauczycielki poszczególnych grup

Historia przedszkola

Historia powstania przedszkola sięga roku 1976, kiedy to w budynku prywatnym funkcjonował jeden oddział. Dopiero pięć lat później powstało dwuoddziałowe Państwowe Przedszkole w Wielkich Drogach. Od 1 września 2009 r. Przedszkole mieści się w dwóch budynkach, ponieważ dołączyły do nas oddziały w Facimiechu (w budynku byłej szkoły podstawowej). W placówce macierzystej w Wielkich Drogach funkcjonują 3 oddziały, a w placówce zamiejscowej w Facimiechu mieszczą się 2 oddziały.

W historii przedszkola stanowiska dyrektorów pełniły następujące osoby:
  • Pani dyrektor Bronisława Ciepła w latach 1976 – 1990.
  • Pani dyrektor mgr Ewa Tarnopolska w latach 1990 – 1997.
  • Pani dyrektor mgr Alicja Bober od roku 1997 do chwili obecnej.

Od 1 września 2009 r. przedszkole nosi nazwę Przedszkole Samorządowe w Wielkich Drogach z Oddziałami Przedszkolnymi w Facimiechu. Do placówki uczęszcza 120 dzieci z 10 pobliskich miejscowości.

Nasze przedszkole od lat znane jest z tego, że oferuje ciekawe, atrakcyjne zajęcia wychowawczo – dydaktyczne dostosowane do wieku i możliwości wychowanków, dobrze wyposażone w sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne, sale przedszkolne, przestrzenny i funkcjonalny ogród, zajęcia dodatkowe z rytmiki, języka angielskiego, gimnastyki korekcyjnej. W przedszkolu panuje serdeczna i miła atmosfera, fachowa i troskliwa opieka. Prowadzimy ciekawe imprezy i uroczystości z udziałem rodziców oraz wycieczki. Dzieci uczestniczą w różnorodnych konkursach organizowanych przez władze gminne i powiatowe. Mają możliwość kontaktu z przedstawieniami teatralnymi w przedszkolu oraz w teatrze w Krakowie. Ponadto wydawana jest co miesiąc Gazetka Przedszkolna dla rodziców i dzieci. Nasze przedszkole od 2014 roku posiada również swoje logo, a także hymn, który został wyłoniony w wyniku konkursu przeprowadzonego wśród rodziców obu placówek. Zwycięzki hymn nosi tytuł "Przedszkolny czas", którego słowa są autorstwa naucz. Katarzyny Baran, a muzykę napisała naucz. Adrianna Raduszewska.