Witamy na stronie naszego przedszkola!

Witamy na stronie Przedszkola Samorządowego
w Wielkich Drogach
z Oddziałami Przedszkolnymi w Facimiechu

WIZJA PRZEDSZKOLA

„Tak naprawdę to są tylko dwie rzeczy, w które można wyposażyć dzieci:  pierwszą są korzenie, drugą – skrzydła”

Hodding Carter

• Przedszkole jest placówką oświatową,  jest miejscem, w którym wychowanek jest kreowany na człowieka rozumiejącego innych, szanującego odrębność rasową, narodowościową i religijną.
  • Jest placówką, gdzie każde dziecko ma te same warunki rozwoju i takie same szanse odnoszenia sukcesów.
  • Nasze przedszkole jest bezpieczną, zintegrowaną placówką, w której największym dobrem jest dobro dziecka. Naczelnym zadaniem przedszkola jest przygotowanie dziecka do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Każdemu dziecku stwarzamy szansę rozwoju na miarę jego możliwości.
  • Nasi wychowankowie chcą się uczyć, twórczo myśleć, działać w poczuciu bezpieczeństwa, wzajemnego zaufania i zrozumienia. Dbamy o potrzeby dzieci i rodziców. Naszą dewizą jest optymizm, twórcze myślenie i otwartość na nowe doświadczenia.

• Naszymi sprzymierzeńcami są rodzice, którzy czynnie uczestniczą w codziennym życiu przedszkola. Nauczyciele współpracują z rodzicami uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania.
  • Dążymy do tego, aby nasze dzieci osiągnęły gotowość szkolną i odnosiły sukcesy
    w szkole zgodnie z indywidualnym potencjałem rozwojowym. Wszyscy przestrzegają praw dziecka, dbają o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikację interpersonalną.

• Ciągle doskonalimy swoją bazę lokalową. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki. Dobra baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia dopełnia działania dydaktyczno - wychowawcze i wpływa na wysoką ocenę.
  • Placówka inwestuje w nauczycieli, pracowników, bazę lokalową, a zyskują na tym przede wszystkim dzieci. Przedszkole jest zarządzane w sposób sprawny
    i nowoczesny, a pracownicy mają satysfakcję ze swojej pracy.

MISJA PRZEDSZKOLA

Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę, dba o ich bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne. Rozpoznaje i zaspokaja potrzeby oraz rozwija indywidualne możliwości i talenty. Tworzy warunki do nabywania przez dzieci wiadomości i umiejętności, których celem jest osiągnięcie przez wychowanków stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Naszym marzeniem jest, aby dzieci bez widocznego wysiłku, dużego stresu, osiągnęły granice, które będą nas zdumiewały. Aby były pomysłowe, miały bogaty słownik, rysowały, malowały, śpiewały i tańczyły, żyły w przeświadczeniu, że są szanowane i doceniane.

Szczegółowe założenia misji:

• Skoncentrowanie się na indywidualnym, twórczym rozwoju dziecka, z uwzględnieniem jego aktywności w sferze fizycznej, poznawczej, emocjonalnej i społecznej.

• Stworzenie wychowankom warunków do wszechstronnego rozwoju na miarę potrzeb i możliwości.

• Przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesów i porażek.

• Wprowadzenie dzieci w świat wartości - dobra, miłości, przyjaźni i tolerancji.

• Kształtowanie trwałych postaw szacunku wobec najbliższych oraz poszanowania środowiska naturalnego i dorobku kulturowego.

• Budzenie u dzieci wiary we własne siły i skuteczność.

• Rozbudzenie zainteresowań otaczającym światem pozwalający dziecku wyrazić własne doświadczenia i spostrzeżenia, poprzez różnorodną działalność, pomaganie dziecku pozytywnie postrzegać i rozumieć siebie i innych.

• Zapewnienie optymalnych warunków do bezpiecznego i zdrowego pobytu dziecka w przedszkolu.

• Zapewnienie dzieciom opieki przez wykształconych, twórczych i kreatywnych nauczycieli.

• Otwartość na partnerską współpracę z rodzicami dziecka oraz środowiskiem lokalnym.