Nasze przedszkole...

ORGANIZACJA PRACY

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach:

7.00-17.00 - Wielkie Drogi

7.00 - 16.30 - Facimiech

Podstawa Programowa dla wszystkich dzieci jest realizowana bezpłatnie w godzinach:

8:00-13:00

Prosimy o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach, które zadeklarowali Państwo w umowie. Każda kolejna rozpoczęta godzina jest dodatkowo płatna 1zł.

Pracujemy  według  programu:

• DRUŻYNA MARZEŃ- PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO autorstwa Mirosławy Pleskot, Wydawnictwa WSiP

Nasze przedszkole uczestniczy

w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa,

organizowanym przez

Małopolski Urząd wojewódzki w Krakowie.

W roku szkolnym 2023/2024 realizujemy projekty:

1. Mamo, Tato, wolę wodę!

2. Ogólnipolski projekt edukacyjny "Gramy zmysłami"

3. Ogólnopolski projekt edukacyjny "Kreatywny przedszkolak - kreatywne dziecko"

4. Ogólnopolski projekt edukacyjny "W skarbcu Polski"

5. Ogólnopolski projekt edukacyjny "Piątka dla natury"

6. "Poznajmy regiony Polski" - przedszkolna wymiana pocztówkowa - projekt własny naucz. A. Kędzior

Nasze przedszkole uczestniczy w następujących akcjach charytatywnych:

"Góra grosza" - akcja Towarzystwa Nasz Dom

"Zbiórka aluminium dla Adasia Śliwy"

"Pomoc świąteczna dla Rodzinnego Domu Dziecka Dar Serca w Skawinie"

Odpowiedzialni za umieszczanie wiadomości na stronie internetowej przedszkola:

• PWD - mgr Magdalena Krupnik
  • P-Facimiech - mgr Iwona Merek
  • oraz nauczycielki poszczególnych grup

Historia przedszkola

Historia powstania przedszkola sięga roku 1976, kiedy to w budynku prywatnym funkcjonował jeden oddział. Dopiero pięć lat później powstało dwuoddziałowe Państwowe Przedszkole w Wielkich Drogach. Od 1 września 2009 r. Przedszkole mieści się w dwóch budynkach, ponieważ dołączyły do nas oddziały w Facimiechu (w budynku byłej szkoły podstawowej). W placówce macierzystej w Wielkich Drogach funkcjonują 3 oddziały, a w placówce zamiejscowej w Facimiechu mieszczą się 2 oddziały.

W historii przedszkola stanowiska dyrektorów pełniły następujące osoby:
  • Pani dyrektor Bronisława Ciepła w latach 1976 – 1990.
  • Pani dyrektor mgr Ewa Tarnopolska w latach 1990 – 1997.
  • Pani dyrektor mgr Alicja Bober od roku 1997 do chwili obecnej.

Od 1 września 2009 r. przedszkole nosi nazwę Przedszkole Samorządowe w Wielkich Drogach z Oddziałami Przedszkolnymi w Facimiechu. Do placówki uczęszcza 120 dzieci z 10 pobliskich miejscowości.

Nasze przedszkole od lat znane jest z tego, że oferuje ciekawe, atrakcyjne zajęcia wychowawczo – dydaktyczne dostosowane do wieku i możliwości wychowanków, dobrze wyposażone w sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne, sale przedszkolne, przestrzenny i funkcjonalny ogród, zajęcia dodatkowe z rytmiki, języka angielskiego, gimnastyki korekcyjnej. W przedszkolu panuje serdeczna i miła atmosfera, fachowa i troskliwa opieka. Prowadzimy ciekawe imprezy i uroczystości z udziałem rodziców oraz wycieczki. Dzieci uczestniczą w różnorodnych konkursach organizowanych przez władze gminne i powiatowe. Mają możliwość kontaktu z przedstawieniami teatralnymi w przedszkolu oraz w teatrze w Krakowie. Ponadto wydawana jest co miesiąc Gazetka Przedszkolna dla rodziców i dzieci. Nasze przedszkole od 2014 roku posiada również swoje logo, a także hymn, który został wyłoniony w wyniku konkursu przeprowadzonego wśród rodziców obu placówek. Zwycięzki hymn nosi tytuł "Przedszkolny czas", którego słowa są autorstwa naucz. Katarzyny Baran, a muzykę napisała naucz. Adrianna Raduszewska.